Powered by Invision Power Board
Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация ) Обратная связь   
  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Итоги фестиваля _ТОПОС-2003_
50theme
Отправлено: Мар 22 2018, 12:18
Quote Post

Админ

Статус: Offline

Честно говоря, я очікував від цього фестивалю будь-якого подвоха. Ібо це, 35-й по рахунку "Топос", було 13-м, на якому я працював у якості свого координатора. До щастя, я помилявся: "Топос-2003" доказав, що магія чисел діє на нього якийсь інший, особливий спосіб ...

Начать з того, що за своїм середнім рівнем (речь ідет, зрозуміло, про фінал конкурсної програми) він досяг найсильніших за останні 15 років. І, напевно, - найбільш ровним. Как следствие - ожесточенные спори в ходе "жюрейного" обсуждения. Більше того, за потенційним дипломантам пришлось навіть переголосовувати ...

Что меня слегка разстроило, на сей раз "Топос" не відкрив майже ні одного нового імені (пошук нових імен в авторській пісні - сверхзадача фестивалю). Оля Афраймович - вже давно сложившийся (якщо не сказати професійний) автор. Алексей Воронина за пару місяців раніше відкрили Артур Гайдук товариші на фестивалі в Пскове. (До речі, знімаю шляпу перед Артуром: насправді потрібна велика зарядка, щоб після багатьох років сидіти в жюрі ще раз зробити постріл на сцену в якості конкурсанта ...) Алмаатінець Марат Ісенов - вже досить відомий у родині поет. Григорій Войнер також не новичок - вихователь легендарного "Востока". Михаил Михайлов "засветился" кілька років тому на відборі до "Петаккорду", а Владимир Безносова відкрив "Ехо-2003" ...

"Діти" Топоса "" (серед дипломантів та спецпризерів) можна назвати лише Сергія Яроцького та Севу Колюбакіна. Но для Сева цей "Топос" був вже п'ятим за рахунком ...
А до Павлу Пингареву стоїть, пожалуй, припустити термін не "відкриття", а "реанімація". В анкеті, на питання про "послужний список" та лауреатів, Павел відповів, що це було так давно, що вже і не згадувати.
Якщо говорити про моїх особистих враженнях від події на заключному концерті, то, перш за все, відзначаю переповнений зал: у першому відділенні народ стояв по стеночкам.
Из авторов мне больше всего понравились Воронин і Войнер. Оба - своєю органічністю, абсолютною, якщо хочете. И ще - пронзительностью песен. Цепляє, що називається. "Маленький рай" Алексея і "Капітан" Григорія в цьому плані дуже близькі, хоча робилися в декількох різноманітних ключах.

Смешальні впечатления від виступу Ольги Афраймовича. З одного боку, все четко і професійно. Сильно навіть. Але з іншої - на наступний день я не міг згадати жодного рядка з її пісень, крім: "Я хотів подарувати тобі повітряний барик ..." Можливо, не зацепило. Може, просто не врубился ... За весь наступний тиждень мене "переслідували" "Чорний танець" Павли Пінгарева, "Матрена" Севи Колубакіна та "Баллада про чорт" (свята, свята, свят!) Миші Михайлова. Про "Маленький рай" і "Капітана" я вже згадав ...

Понравился Анатолій Кушнарев - жаль, його журнал "забалотировало" (Вислухав, що Анатолій збирається приїхати і на наступний "Топос". Надіюсь, у грудні 2004-го все складається для нього значно цікавіше). Якщо в Петрозаводську, крім нього і Алексея Жидкової, є й інші стільки ж хороші автори, то можна говорити про те, що тамошня авторська школа нічуть не слабше пітерської.

Добрых слов заслуживає і Павел Пингарев. Так, на якому-небудь "класичному" бардівському фестивалі його взагалі можна було б уникнути ще на стадії прослуховування - ібо стилістика даного автора явно ближче до року, ніж до незрозумілого "трьох акордам". Но "Топос" - це "Топос". (Помніться, у 1994 році "Гран-при" нашого фестивалю отримала Таня Королева з Нижнього Новгорода. Незадовго до цього на своєму міському фестивалі вона була опущена нижче плінтуса з криками: "Це не наш жанр!". Примітно також, що в жюри "Топоса" немає і ніколи не було ні одного явного рокера. ;-))
Так вот, о Пингареве. Його "17 лютого" - присвячення Александру Башлачеву - на мій смак, одна з кращих, що були зроблені коли-небудь. Да і вообще, Павел - автор дуже цікавий, в чому журі змогли переконатися ще на прослуховуванні.

Напевно, на "Топосе" ще ніколи не було авторів, подібних Марату Ісенову. Слушаєш песню: поначалу, начебто, з'являється, що в ній і немає нічого, а потом, поступово, вибудовується красива багатопрофільна і багатоцвітна картина. Плюс дуже своєобразная манер виконання ... Словом, дуже теплі відчуття у мене після його виступу.

Немного розстроїл мене Сева Колюбакіна, якого я знаю давно-давно, і чьі стихи дуже люблю. На прослуховуванні, в камерному обстановці, він видався набагато більш впечатляюще, неелі на сцені в фіналі. Очень цікавые песни, в итоге, несколько потерялись (в спорті подібна ситуація називається "минус старт" ...). Жюрі-то їх, звичайно, розіслило і прочувствовало (на це то і юр'є). А вот насчет зала - не впевнений.
Похожий ефект, на мій погляд, мав місце і при виступі Грети та Ксенії Вассенкової - авторів дуже цікавих, хоча і з легким "снайперським" акцентом. На прослухання все це звучало більш стильно, чи що ...

"Минус старт", кстати, постиг і ряд інших інородних авторів. Правда - в кілька іной форме. Слухано, що автор подав для попереднього ознайомлення дуже цікаві вірші.
0 Пользователей читают эту тему (0 Гостей и 0 Скрытых Пользователей)
0 Пользователей:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Текстовая версия