Віктор Янукович підкреслив, що у нього не виходила з голови думка «повернутися і очолити протестний рух, а потім прийняти якесь участь у захисті тих людей, які потрапили в цю ситуацію».

user posted image

Колишній президент України Віктор Янукович пообіцяв повернутися в Україну, як тільки з'явиться можливість, щоб «полегшити життя людей».

Відповідну заяву він зробив в інтерв'ю російському «Першому каналу», передає ТАСС.

«Я жалкую, що я не міг нічого зробити. Напевно для чого-то я потрібен, і, якщо говорити про сьогоднішній день, як буде можливість повернутися - я повернуся і зроблю все, що в моїх силах, щоб полегшити життя людей. Головне завдання зараз - зупинити війну», - сказав він.

Янукович також розповів, що зовсім не хотів бути стороннім спостерігачем відбулися в Україні подій. «Але у мене не було можливості повернутися, я не приховую, що я посилав людей на Україну, які моніторили ситуацію. Моніторимо і зараз», - зазначив він.

Янукович підкреслив, що у нього не виходила з голови думка «повернутися і очолити протестний рух, а потім прийняти якесь участь у захисті тих людей, які потрапили в цю ситуацію».

«Але всі приходили до думки, що наші опоненти, наші вороги, вони зроблять все, щоб мене знищити, категорично були проти всі мої соратники, щоб я їхав в Україну. Мене відрадили від усіх цих питань. Події розвивалися стрімко, знайти ось це вікно не виходило», - сказав він, зазначивши, що не просто так залишився живий.

Як повідомляв «Оглядач», 22 лютого 2014 року Віктор Янукович втік з України. Верховна Рада прийняла постанову про самоусунення Януковича від виконання обов'язків президента і призначила вибори глави держави на 25 травня 2014 року.

20 січня 2015 року Печерський суд постановив взяти Януковича під варту.

4 лютого депутати Верховної Ради України прийняли законопроект № 1883 про позбавлення втік Віктора Януковича звання Президента України за основу і в цілому.